Plastmo montering af tagrender
 

Ieteikumi
 

Jumta laukuma aprēķināšana

Aprēķinot jumta, tas ir, lietus ūdens novadīšanas laukumu, ļoti vienkārši ir izmērīt ēkas garumu (A). Nedaudz grūtāk ir izmērīt attālumu starp karnīzi un kori (B), tomēr to ir iespējams izdarīt šādi:

  • izmēriet redzamo dakstiņa vai šīfera loksnes garumu;
  • saskaitiet dakstiņu/ šīfera lokšņu skaitu no karnīzes līdz korei;
  • sareiziniet to skaitu ar dakstiņa/ jumta seguma loksnes garumu, un iegūsiet izmēru B, kas nepieciešams ūdens novadīšanas laukuma aprēķināšanai, - un nav nepieciešams kāpt uz jumta.


Teknes ar slīpumu

Ja izmantojat metāla tekņu turētājus un vēlaties teknes uzstādīt ar slīpumu, novietojiet visus tekņu turētājus vienu blakus otram un uz tiem ar zīmuli uzzīmējiet slīpumu. Pēc tam metāla turētājus salieciet iezīmētajā vietā. Ja ir vairāk nekā viena tekne, sadaliet slīpumu tā, lai tas būtu kopīgs diviem lāseņiem. Visērtāk ir sanumurēt tekņu turētājus, lai pēc tam būtu vieglāk tos pareizi uzstādīt.


Tekņu un lietus notekūdeņu cauruļu saīsināšana

Plastmasas teknes iespējams saīsināt, nozāģējot tās ar parastu metāla zāģēšanai paredzētu zāģi. Neizmantot leņķa slīpmašīnu vai diska zāģi. Ja iespējams, nozāģētos galus ievietojiet savienotājos, bet oriģinālos teknes galus nosedziet ar speciāliem gala elementiem.


Tekņu līmes uzglabāšana

Aukstu silikona līmi ir grūti izspiest no tūbiņas, tādēļ pirms lietošanas uzglabājiet to siltā vietā. Ja visa līme netiek izlietota, tūbiņu aizskrūvējiet ciet, lai līme nesakalst.


Teknes galu uzstādīšana

Turētājos ievietotai teknei ir jābūt iespējai nedaudz locīties un slīdēt. Teknes gali stabilizē teknes. Tekne bez galiem ir lokanāka. Tādēļ vislabāk galus uzlikt pēc tam, kad teknes jau ir ievietotas turētājos.


Līmējama kolektora ierīkošana

Līmējamu kolektoru ieteicams uzlikt pēc tam, kad teknē ir izveidots caurums, un pirms teknes ievietošanas turētājos - īpaši šaurās montāžas vietās.


Cauruma izveide līmējamam kolektoram

Lai teknē izveidotu apaļu caurumu, var izmantot lielās (dārza) šķēres. Cauruma formu iezīmējiet ar zīmuli. Teknē ar urbi izurbiet caurumu, lai varētu ievietot šķēres, pēc tam, griežot ar šķērēm pa iezīmēto līniju, izveidojiet apaļu caurumu.


Plastmasas notekas turētāji mūra sienā

Noteku turētājus nestipriniet šuvēs starp ķieģeļiem! Lai iegūtu lielisku rezultātu, tekņu turētāji jāpiestiprina pie ķieģeļiem.